samochód

Przyczepność opon – porady

Dlaczego zawsze jest lepiej posiadać dwa komplety opon. Opony letnie i opony zimowe? Czy nie wystarczą po prostu opony całoroczne? Budowa opon zawsze jest kompromisem. między czymś, a czymś Jest rzeczą niemożliwą wyprodukowanie gumy, która będzie miała dobre właściwości w temperaturze zarówno minus 15 stopni C, jak i w temperaturze plus 25 stopni C. To już jest pierwszy element, który wskazuje na fakt niedoskonałości opon całorocznych w ziemie i pokazuje, że na tymi oponami biorą górę opony zimowe. Podobnie jak opona nie może jednocześnie zapewniać niskich oporów i dobrej przyczepności, tak samo, opona całoroczna nie będzie latem lepsza od letniej, a zimą od opon zimowych..Ideą opony całorocznej jest zaoferowanie dostatecznych właściwości dla różnorodnych warunków, w jakich będzie ona użytkowana.

 

Jednakże kompromis ten oznacza, że w żadnym parametrze, opony te nie osiągają wysokiego poziomu. Opony zimowe zapewniają znacznie lepsze i większe bezpieczeństwo na śniegu i lodzie niż opony całoroczne, ponieważ ich rzeźba i składniki bieżnika są specjalnie opracowane z myślą o tych warunkach. Dlatego opony zimowe są niezastąpione w warunkach zimowych. Każdy kto zdaje sobie z tego sprawę na pewne zamierza albo już ma zakupiony komplet opon zimowych, który może czasami posłużyć parę lat. Oczywiście w zależności od eksploatacji. Bezpieczeństwo przede wszystkim, dlatego jeżeli zdaje sobie sprawę z tego jak ważne jest nasze odpowiedzialne zachowanie na pewno powinniśmy zainwestować w opony zimowe.

 

Przyjęło się, że opony zimowe należy zmieniać gdy temperatura na zewnątrz w najchłodniejszym momencie dnia osiąga około mniej niż siedmiu stopni. Czasami lepiej jest wymienić opony zimowy w październiku aby uniknąć kolejek w zakładach wymiany opon. Ponieważ listopad jest właśnie tym miesiącem, w którym najwięcej osób decyduje się na wymianę opon na opony zimowe. Pamiętajmy, że opony zimowe to przede wszystkim bezpieczeństwo na drodze oraz bezpieczeństwo naszych bliskich i innych uczestników ruchu drogowego.

 

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *