samochód

Opony a warunki drogowe

Każdy szanujący się kierowca, który dba o swój samochód a może przede wszystkim i swoje życie i zdrowie doskonale zdaje sobie sprawę z ważności sprawy jaką jest wymiana opon letnich na opony zimowe. Każdy samochód musi mieć założone odpowiednie opony zimowe, specjalnie wymierzone na konkretny samochód. Opony zimowe zapewniają znacznie lepsze i większe bezpieczeństwo na śniegu i lodzie niż opony całoroczne, ponieważ ich rzeźba i składniki bieżnika są specjalnie opracowane z myślą o tych warunkach. Dlatego opony zimowe są niezastąpione w warunkach zimowych. Każdy kto zdaje sobie z tego sprawę na pewne zamierza albo już ma zakupiony komplet opon zimowych, który może czasami posłużyć parę lat. Oczywiście w zależności od eksploatacji.

 

Bezpieczeństwo przede wszystkim, dlatego jeżeli zdaje sobie sprawę z tego jak ważne jest nasze odpowiedzialne zachowanie na pewno powinniśmy zainwestować w opony zimowe. Przyjęło się, że opony zimowe należy zmieniać gdy temperatura na zewnątrz w najchłodniejszym momencie dnia osiąga około mniej niż siedmiu stopni. Czasami lepiej jest wymienić opony zimowy w październiku aby uniknąć kolejek w zakładach wymiany opon. Wymiana opon zimowych nie jest wcale długa anie też trudna dlatego poświęćmy chociaż trochę czasu tej kwestii i zadbajmy o nasze bezpieczeństwo oraz bezpieczeństwo innych użytkowników ruchu ulicznych.

 

Dlatego początkiem października zapiszmy się na wymianę opon, a później będziemy mieć sprawę załatwioną. Ale można spotkać również odmienne opinie w sprawie czasu wymiany opon letnich na opony zimowe  wśród kierowców nie ma jednomyślności. Jedni  uważają ,że na sezonowych oponach powinno się jeździć od „świąt” do „świąt”, co należy rozumieć, że opony zimowe należy założyć przed Wszystkimi Świętymi, a zmienić je na letnie przed Wielkanocą. Co do opon zimowych, to można się zgodzić, bo z reguły w listopadzie temperatura powietrza już nie jest zbyt wysoka, ale co do Wielkanocy można mieć wątpliwości, czy właśnie w marcu już można zmienić opony zimowe na letnie.

 

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *